Schedule Updated     2/12/18
Referee Home School Visitor MatchDesc Time Notes
Events On This Date/Day (2/13/2018  Tue)
Holman, Gregg St. Stephens MS Anoka Middle School Middle School 5:30 PM Scotty Osborn 763-421-3236 ext 322   606 Jackson St,  Anoka
Events On This Date/Day (2/14/2018  Wed)
Harris, John Section 2AAA Team Lakeville North Tournament 7:00 PM Pete Buesgens 952-431-8204  2  duals   t va 10 and 8 vs 9  Help with weigh-ins/skin checks
Events On This Date/Day (2/15/2018  Thurs)
Schultz, Jeff Section 2AA Teams Delano Tournament 4:00 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 help with skin checks and weigh-ins
Beech, Spencer Section 2AA Teams Scott West Tournament 4:00 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 help with skin checks and weigh-ins
Glynn, Kyle Section 2AA Teams Waconia Tournament 4:00 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 help with skin checks and weigh-ins  at Jordan
Pohlmeier, Rich Section 2AA Teams Watertown Mayer Tournament 4:00 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 help with skin checks and weigh-ins
Events On This Date/Day (2/16/2018  Fri)
Frost, Rod Section 2AAA Team Lakeville North Tournament 4:00 PM Pete Buesgens 952-431-8204  3 Rounds  Head Official  including fnals  Help with weigh-ins/skin checks
Widboom, Aaron Section 2AAA Team Lakeville North Tournament 4:00 PM Pete Buesgens 952-431-8204  2 Round
Symanitz, David Section 2AAA Team Lakeville North Tournament 4:00 PM Pete Buesgens 952-431-8204   2 Rounds
Reker, Jerry Section 2AAA Team Lakeville North Tournament 4:00 PM Pete Buesgens 952-431-8204  3 Rounds including finals
Foster, Dale Section 3AAA Team Cretin Derham Hall Tournament 3:00 PM Phil Archer  651-696-3310  rounds 1 and 2 plus Pigtail round
Calabrase, Shawn Section 3AAA Team Cretin Derham Hall Tournament 3:00 PM Phil Archer  651-696-3310  3 rounds   help with skin checks and weigh-ins
Hinz, Glen Section 3AAA Team Cretin Derham Hall Tournament 3:00 PM Phil Archer  651-696-3310  Head Official  3 rounds    help with skin checks and weigh-ins
MacSwain, Jim Section 3AAA Team Cretin Derham Hall Tournament 3:00 PM Phil Archer  651-696-3310  rounds 1 and 2 plus Pigtail Round
Summerbell, Mike Section 4AAA Team North St. Paul Tournament 3:00 PM Kelly McConnville  kelly.mcconnville@fridley.k12.mn.us   2 Rounds  Help with weigh-ins/skin checks at 3 PM
Shanahan, Kelly Section 4AAA Team North St. Paul Tournament 3:00 PM Kelly McConnville  kelly.mcconnville@fridley.k12.mn.us   2 Rounds  Help with weigh-ins/skin checks at 3 PM
Kelly, Jason Section 4AAA Team North St. Paul Tournament 4:30 PM Kelly McConnville  kelly.mcconnville@fridley.k12.mn.us   3 Rounds  work finals  Help with weigh-ins/skin checks at 3 PM
Scalzo, Joel Section 4AAA Team North St. Paul Tournament 4:30 PM Kelly McConnville  kelly.mcconnville@fridley.k12.mn.us    3 Rounds  work finals  Head Official  Help with weigh-ins/skin checks at 3 PM
Schneider, Ron Section 7AAA Team Cambridge-Isanti Tournament 2:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429   3 rounds including pigtail round
Lefebvre, Nate Section 7AAA Team Cambridge-Isanti Tournament 2:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429  Head Official  Do Weigh-ins, 3 rounds including finals
Mahoney, Jeff Section 7AAA Team Cambridge-Isanti Tournament 2:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429  Do Weigh-ins, 3 rounds including finals
Roff, Dan Section 7AAA Team Cambridge-Isanti Tournament 4:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429   2 rounds
Events On This Date/Day (2/17/2018  Sat)
Hanson, Kirby Section 1AAA Rochester Tournament 10:00 AM Mark Kuisle
Davick, Brad Section 1AAA Rochester Tournament 10:00 AM Mark Kuisle
Glynn, Kyle Section 2AA Teams Tri-City United Tournament 4:00 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 1 Round  help with skin checks and weigh-ins  at Jordan
Beech, Spencer Section 2AA Teams Tri-City United Tournament 4:00 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 2 Rounds  at Jordan
Rall, Kirk Section 2AA Teams Tri-City United Tournament 4:00 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 1 Round  help with skin checks and weigh-ins  at Jordan
Schultz, Jeff Section 2AA Teams Tri-City United Tournament 4:00 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 2 Rounds  Head Official  at Jordan
Rutt, John Section 4AA Team St. Paul Washington Tech Tournament 10:00 AM Kevin Jensen 651-451-0428 Rounds 1,2,3   help with weigh-ins
Langlais, Mike Section 4AA Team St. Paul Washington Tech Tournament 10:00 AM Kevin Jensen 651-451-0428 Head Official  Rounds 1,2,3,4 work finals  Help with weigh-ins
Skeps, Carl Section 4AA Team St. Paul Washington Tech Tournament 10:00 AM Kevin Jensen 651-451-0428  Rounds 1, 2 ,3  help with weigh-ins
Knoble, Pete Section 4AA Team St. Paul Washington Tech Tournament 10:00 AM Kevin Jensen 651-451-0428  Rounds 2,3, 4  help with weigh-ins help work finals
Andrewski, Dennis Section 5AAA Team St. Michael Albertville Tournament 9:30 AM Josh Krebs 763-592-5203  , help with skin checks and weigh-ins  doing 2 rounds
Lessard, Matt Section 5AAA Team St. Michael Albertville Tournament 9:30 AM Josh Krebs 763-592-5203   help with skin checks and weigh-ins    doing 3 rounds including finals
Benson, Bill Section 5AAA Team St. Michael Albertville Tournament 9:30 AM Josh Krebs 763-592-5203  Head Official, help with skin checks and weigh-ins    doing 3 roundsdoing finals
White, Terry Section 5AAA Team St. Michael Albertville Tournament 9:30 AM Josh Krebs 763-592-5203  , help with skin checks and weigh-ins  doing 2 rounds plus the pigtail round
Events On This Date/Day (2/23/2018  Fri)
Davick, Brad Section 1AAA Rochester Tournament 4:00 PM Mark Kuisle
Hanson, Kirby Section 1AAA Rochester Tournament 4:00 PM Mark Kuisle
Beech, Spencer Section 2AA Individuals Mankato West Tournament 5:30 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 help with skin checks and weigh-ins on Friday
Schultz, Jeff Section 2AA Individuals Mankato West Tournament 5:30 PM Brad Skoberboe  952-758-1226  Head Official
Glynn, Kyle Section 2AA Individuals Mankato West Tournament 5:30 PM Brad Skoberboe  952-758-1226
Rall, Kirk Section 2AA Individuals Mankato West Tournament 5:30 PM Brad Skoberboe  952-758-1226 help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Hinz, Glen Section 2AAA Individuals Shakopee Tournament 4:30 PM Pete Buesgens 952-431-8204  Head Official
Benson, Bill Section 2AAA Individuals Shakopee Tournament 4:30 PM Pete Buesgens 952-431-8204
Nelson, Dean Section 2AAA Individuals Shakopee Tournament 4:30 PM Pete Buesgens 952-431-8204
Symanitz, David Section 2AAA Individuals Shakopee Tournament 4:30 PM Pete Buesgens 952-431-8204
MacSwain, Jim Section 3AAA Individ East Ridge Tournament 4:30 PM Joel Olson   651-425-2348     help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Foster, Dale Section 3AAA Individ East Ridge Tournament 4:30 PM Joel Olson   651-425-2348   help with skin checks and weigh-ins on Friday
Harris, John Section 3AAA Individ East Ridge Tournament 4:30 PM Joel Olson   651-425-2348     help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Calabrase, Shawn Section 3AAA Individ East Ridge Tournament 4:30 PM Joel Olson   651-425-2348   Head Official    help with skin checks and weigh-ins on Friday
Langlais, Mike Section 4AA  Individ Henry Sibley Tournament 5:30 PM Kevin Jensen 651-451-0428  Head Official  help with weigh-ins  on Friday
Rutt, John Section 4AA  Individ Henry Sibley Tournament 5:30 PM Kevin Jensen 651-451-0428
Knoble, Pete Section 4AA  Individ Henry Sibley Tournament 5:30 PM Kevin Jensen 651-451-0428  help with weigh-ins  on Friday
Skeps, Carl Section 4AA  Individ Henry Sibley Tournament 5:30 PM Kevin Jensen 651-451-0428
Dettmer, Bob Section 7AA Individuals Milaca Tournament 1:00 PM Ann Campbell  218-327-5766  help with weigh-ins/skin checks Both Days
Summerbell, Mike Section 7AA Individuals Milaca Tournament 1:00 PM Ann Campbell  218-327-5766  Head Official  help with weigh-ins/skin checks Both Days
Stevens, Rod Section 7AA Individuals Milaca Tournament 1:00 PM Ann Campbell  218-327-5766  help with weigh-ins/skin checks on Both Days
Pohlmeier, Rich Section 7AA Individuals Milaca Tournament 1:00 PM Ann Campbell  218-327-5766  help with weigh-ins/skin checks on Both Days
Lefebvre, Nate Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 4:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429 Head Official
Mahoney, Jeff Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 4:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429
Olson, Nate Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 4:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429
Scalzo, Joel Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 4:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429  help with skin checks and weigh-ins on Friday
Schneider, Ron Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 4:00 PM Mike Cunningham  763-241-3429   help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Events On This Date/Day (2/24/2018  Sat)
Davick, Brad Section 1AAA Rochester Tournament 10:00 AM Mark Kuisle
Hanson, Kirby Section 1AAA Rochester Tournament 10:00 AM Mark Kuisle
Rall, Kirk Section 2AA Individuals Mankato West Tournament 10:00 AM Brad Skoberboe  952-758-1226  help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Glynn, Kyle Section 2AA Individuals Mankato West Tournament 10:00 AM Brad Skoberboe  952-758-1226 help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Beech, Spencer Section 2AA Individuals Mankato West Tournament 10:00 AM Brad Skoberboe  952-758-1226
Schultz, Jeff Section 2AA Individuals Mankato West Tournament 10:00 AM Brad Skoberboe  952-758-1226  Head Official  help with skin checks and weigh-ins on Friday
Benson, Bill Section 2AAA Individuals Shakopee Tournament 11:00 AM Pete Buesgens 952-431-8204 help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Symanitz, David Section 2AAA Individuals Shakopee Tournament 11:00 AM Pete Buesgens 952-431-8204  help with skin checks and weigh-ins on Friday
Nelson, Dean Section 2AAA Individuals Shakopee Tournament 11:00 AM Pete Buesgens 952-431-8204 help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Hinz, Glen Section 2AAA Individuals Shakopee Tournament 11:00 AM Pete Buesgens 952-431-8204 Head Official  help with skin checks and weigh-ins on Friday
MacSwain, Jim Section 3AAA Individ East Ridge Tournament 10:00 AM Joel Olson   651-425-2348
Calabrase, Shawn Section 3AAA Individ East Ridge Tournament 10:00 AM Joel Olson   651-425-2348   Head Official
Foster, Dale Section 3AAA Individ East Ridge Tournament 10:00 AM Joel Olson   651-425-2348
Harris, John Section 3AAA Individ East Ridge Tournament 10:00 AM Joel Olson   651-425-2348
Rutt, John Section 4AA  Individ Henry Sibley Tournament 10:00 PM Kevin Jensen 651-451-0428  help with weigh-ins  on Saturday
Knoble, Pete Section 4AA  Individ Henry Sibley Tournament 10:00 PM Kevin Jensen 651-451-0428
Skeps, Carl Section 4AA  Individ Henry Sibley Tournament 10:00 PM Kevin Jensen 651-451-0428 help with weigh-ins  on Saturday
Langlais, Mike Section 4AA  Individ Henry Sibley Tournament 10:00 PM Kevin Jensen 651-451-0428  Head Official
Kelly, Jason Section 4AAA Individ Stillwater Tournament 10:00 AM Ricky Michel  651-351-8001  Head Official  Help with Skin checks/weigh-ins at 7:30 AM
Genereux, Paul Section 4AAA Individ Stillwater Tournament 10:00 AM Ricky Michel  651-351-8001  Help with Skin checks/weigh-ins at 7:30 AM
Shanahan, Kelly Section 4AAA Individ Stillwater Tournament 10:00 AM Ricky Michel  651-351-8001  Help with Skin checks/weigh-ins at 7:30 AM
Widboom, Aaron Section 4AAA Individ Stillwater Tournament 10:00 AM Ricky Michel  651-351-8001  Help with Skin checks/weigh-ins at 7:30 AM
Coddington, Mike Section 5AAA Individuals Mound Westonka Tournament 10:00 AM Josh Krebs 763-592-5203  help with skin checks and weigh-ins
O'Connor, Joe Section 5AAA Individuals Mound Westonka Tournament 10:00 AM Josh Krebs 763-592-5203  help with skin checks and weigh-ins
Andrewski, Dennis Section 5AAA Individuals Mound Westonka Tournament 10:00 AM Josh Krebs 763-592-5203  Head Official, help with skin checks and weigh-ins  work the finals
White, Terry Section 5AAA Individuals Mound Westonka Tournament 10:00 AM Josh Krebs 763-592-5203  help with skin checks and weigh-ins
Pohlmeier, Rich Section 7AA Individuals Milaca Tournament 11:00 AM Ann Campbell  218-327-5766  help with weigh-ins/skin checks on Both Days
Dettmer, Bob Section 7AA Individuals Milaca Tournament 11:00 AM Ann Campbell  218-327-5766  help with weigh-ins/skin checks on Both Days
Stevens, Rod Section 7AA Individuals Milaca Tournament 11:00 AM Ann Campbell  218-327-5766  help with weigh-ins/skin checks on Both Days
Summerbell, Mike Section 7AA Individuals Milaca Tournament 11:00 AM Ann Campbell  218-327-5766  help with weigh-ins/skin checks on Both Days
Schneider, Ron Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 11:00 AM Mike Cunningham  763-241-3429
Olson, Nate Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 11:00 AM Mike Cunningham  763-241-3429   help with skin checks and weigh-ins on Saturday
Scalzo, Joel Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 11:00 AM Mike Cunningham  763-241-3429
Lefebvre, Nate Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 11:00 AM Mike Cunningham  763-241-3429 Head Official    help with skin checks and weigh-ins on Friday
Mahoney, Jeff Section 7AAA Individuals Anoka Tournament 11:00 AM Mike Cunningham  763-241-3429    help with skin checks and weigh-ins on Friday
Events On This Date/Day (3/4/2018  Sun)
Jensen, Kevin LeCenter Youth Tournament Youth Tournament 9:30 AM Joe Grasser  507-317-5567  Head Official
Symanitz, David LeCenter Youth Tournament Youth Tournament 9:30 AM Joe Grasser  507-317-5567
Kurtti, Mike LeCenter Youth Tournament Youth Tournament 9:30 AM Joe Grasser  507-317-5567
Vanderveren, Brad LeCenter Youth Tournament Youth Tournament 9:30 AM Joe Grasser  507-317-5567